#DedeBlog

listopad 2024

21.11.2024 na kanale Youtube Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) ukaże się klip do singla SzymS, prod.Spinache "MARSZAND dedeSzymS". Utwór zapowiada wspólny, duży, muzyczny/audiovizualny projekt, który prezentowany będzie na przestrzeni 2025 roku. Singiel będzie dostępny na platformach streamingowych: Acrcloud, Amazon, Anghami, Apple Music, MediaNet, Boomplay, Deezer, Instagram/Facebook, Adaptr, Flo, YouTube Music, Gracenote, iHeartRadio, Claro Música, iTunes, Jaxsta, Joox, Kuack Media, Mrc, NetEase, Qobuz, Pandora, Roblox, Saavn, Spotify, Tencent, Tidal and TikTok & other ByteDance stores. Namawiamy do degustacji sztuki w tej właśnie formie!!! Szymon Dajewski SzymuŚ SzymS SzymSiwo a.k.a Wujek Szymek Spinache Galeria "dede"- www.galeriadede.com Małgorzata Dajewska Igor Wójcik
#dedePozdro #dedeMusic #dedeWay #artgallery #dedegallery #wrocław #wroclaw #wroclove #noartnofurure #stepbystep #progress #nevergiveup #artsoldiers
            "Nazywam się Pablo, Urodziłem się i wychowałem w samym sercu Ukrainy, w mieście Aleksandria, w rodzinie ratownika i gospodyni domowej, w odległym 1989 roku. Z wykształcenia jestem menedżerem, z powołania fotografem, muzykiem i artystą. Mam 35 lat i od ostatnich 7 lat mieszkam we Wrocławiu. Pasjonuję się rysowaniem od wczesnego dzieciństwa i z różnym powodzeniem opanowywałem grafikę oraz rysowanie ołówkiem, jednak dzięki fascynacji muzyką w wieku 13 lat, porzuciłem rysowanie na kolejne 10 . Później, przez przypadek, spotkałem starego artystę, sąsiada mojej zmarłej babci, na podwórku, gdzie spędziłem swoje dzieciństwo. Uśmiechnął się do mnie i powiedział: „Wiedziałem, że przyjdziesz, nauczę cię wszystkiego.” Chyba sam nie wiedziałem, czego chcę się nauczyć, ale on był pewny za nas obU. Pomagałem mu przygotowywać drewno na zimę i zajmować się plonami, a on opowiadał mi o farbach, technikach, artystach i ich losach.
          Bardzo szybko zainspirowałem się pracami postimpresjonistów, szczególnie Van Gogha i jego tragiczną historią. Starałem się kopiować jego prace i naśladować jego styl, czytałem jego listy, a teraz planuję odwiedzić jego grób w Paryżu. Za tym przyszło zainteresowanie Salvadoro Dali i Monetem, później australijskim kolażystą Louisem Jouverem i Belgiem Magrittem. Im dziwniejsze były prace tych artystów, tym bardziej przyciągało mnie ich sztuka i filozofia. Zaczynał się kształtować mój własny styl jako suma wrażeń i doświadczeń. Najbardziej jednak fasnynowała mnie twórczość Pablo Picassa, to, że poddawała się analizie,dzieląc na okresy, jak jego stany emocjonalne wpływały na to, co robił w malarstwie.
     Obecnie pracuję w międzynarodowej korporacji, jestem typowym pracownikiem biurowym, kierownikiem małego działu, a wieczorami marzycielem, artystą, eksperymentatorem, eseistą i fotografem. Styl, w którym maluję, to Funeralizm (od angielskiego słowa “Funeral” - pogrzeb)
           To swoiste przedłużenie tematu post-mortem w fotografii i malarstwie, w kontekście moich obrazów, często splatają się żywe i martwe przedmioty, symbole śmierci, pojawiają się mistyczne wątki.
         Wracając do mojej fascynacji Pablo Picasso, największe wrażenie robi na mnie historia, kiedy to taksówkarz poznał kiedyś Mistrza Pablo i powiedział Mu, że nie podoba mu się to, co robi, bo nie przypomina to rzeczywistych przedmiotów i ludzi. W to miejsce pokazał zdjęcie swojej żony z portfela i powiedział, że to piękne zdjęcie, bo jego żona w życiu właśnie taka jest. Na co Picasso zapytał: „Jest czarno-biała i płaska?” ...
Imponuje mi Jego wizja, pewność siebie w kontekście obranego kierunku twórczego, dalekiego od realistycznych koncepcji artystycznych. Wykorzystując spójność Naszych imion, moją fascynację Jego twórczością oraz wdzięczność za naukę, jaką dała mi powyższa historia , do swojego imienia PABLO dodałem rodzime słowo „Spasibo”, czyli w tłumaczeniu na  język polski "dziękuję", tworząc ostatecznie mój pseudonim artystyczny-PABLO SPASIBO-jako wyraz wdzięczności za to, że w pewnym sensie otworzył mi oczy...."




Znamy się od początku istnienia, Ola Kujawska to z pewnością bardzo zdolna, prężnie działająca projektantka szkła artystycznego. Po ponad czterech latach współpracy, z różnych życiowych przyczyn, pomysł obu stron na wspólną, dalszą drogę chwilowo się wyczerpał. Nie ma w tym nic dziwnego, to naturalna kolej rzeczy. Życzymy Oli wszystkiego , co najlepsze, przede wszystkim dalszej, wspaniałej kariery artystycznej i naukowej, w zdrowiu i szczęściu. Nie zamykamy drzwi, pozostając nadal w dobrych relacjach na wszystkich płaszczyznach życia, za Nami piękne niemalże pięć lat współpracy, OLU, BĄDŹ SZCZĘŚLIWA!!!

Cashify Rzeszów partnerem Galerii "dede", to dzięki Nim zostanie przeprowadzona każda operacja nabycia dzieła sztuki za pośrednictwem kryptowalut!!!

Obiekt szklany z kolekcji prywatnej Agnieszki Winciorek-Milczarek, osoby zainteresowane namawiamy do kontaktu: ​https://www.galeriadede.com/kontakt